Bílý Tygr - hravost, radost, pohyb

Adventní kalendář 2020 – den 5.

Dnes si najdi klidné místo. Naučíš se Simhásan (Lvi grimasu). Bílý Tygr ji dělá trošku po svém, takže spíše Tygří grimasu. 🙂

Tak tedy, najdi si klidné místo, posaď se pohodl ně na nohy. Doporučuji, aby před Tebou byl dostatek prostoru.

Po několika vteřinách sezení s rovnými zády zvedni v zavřených ústech špičku jazyka, obrať ji dozadu a opři o patro. Dlaně položené na kolenou můžeš současně s obrácením jazyka zavřít do pěstí. A nyní opět v několika vteřinách proveď současně tyto úkony:

  1. Otevři co nejvíce ústa a vyplázni jazyk co nejdále, protáhni ho do úzkého tvaru. Musí v něm být napětí.
  2. Protáhni krk a hlavu poněkud skloň, tím se vysune dopředu.
  3. Rozevři široce oči.
  4. Roztáhni prsty rukou co nejvíce od sebe, ale nechej je na kolenou.

To vše proveď současně a zůstaň v této poloze několik vteřin (10 nebo více). Pak se vrať opět do klidného stavu. Uvolni ruce do zavřených pěstí, zavři oči, jazyk zasuň do úst a opři opět o patro. Tento cvik opakuj 3 až 5krát za sebou.

Při provádění grimasy cítíš, jak z Tvého těla proudí veškerá zlá energie. Energie, kterou nechceš mít u sebe. Cvičení působí blahodárně na všechny části Tvého organismu. Procvičuje krční svaly, hlasivky a jazyk, masíruje hrdlo a hrtan. Pomáhá odstraňovat sípání, je dobré proti onemocnění mandlí a uvádí se také vliv na odstranění koktavosti. Ovlivňuje také příznivě obličejové svaly, působí proti tvorbě vrásek kolem úst a očí.

Tato grimasa působí na okolí i toho, kdo ji provádí, poněkud směšně. Opakováním cvičení si na tento pocit zvykneš a začneš se cítit normálně, což má pozitivní vliv na zvýšení sebevědomí, smělosti a snížení stydlivosti.

Tak hurá do toho. Aspoň dnes. Ale klidně opakuj denně.