Bílý Tygr - hravost, radost, pohyb

Adventní kalendář 2020 – den 6.

A máme tady další adventní neděli. Přeji Vám její prožití v klidu a pohodě.

Nevím, jaké máš dnes plány, ale zařiď si to dneska tak, abys mohl/a alespoň krátký čas strávit v přírodě. Aspoň půl hodinky, hodinku, ale čím déle tím lépe. Nemáš v okolí les? Určitě nějaký kousíček přírody blízko sebe najdeš. Rybník, potok nebo řeku, park, louku.

Ideálně vezmi sebou děti. Nemáš vlastní? Tak si třeba půjč od sousedů. 🙂 Možná budou sousedi rádi a pro děti to bude zvláštní dobrodružství.

V přírodě nespěchej. Nedávej si zbytečné cíle, kam až musíš dorazit, který kopec zdolat. Spíše se procházej. Bloumej. Nikam se nežeň. Rozhlížej se kolem sebe. Pokoušej se najít věci, které jindy ve spěchu nevidíš. Raduj se z maličkostí. Všímej si jak krajina vypadá právě v tomto období. Který strom má ještě zbytky listí. Co asi dělá zvěř. Pokud žádnou nepotkáš, možná najdeš alespoň její stopy. Vyzkoušej jak je studená voda v řece, nebo v rybníce. Pouštěj klacky po vodě. Najdi krmelec, nebo místo kam chodí více zvěře (to se Ti bude hodit v dalších dnech). Zastav se tam, kde je rozhled a také hledej taková místa. Není cílem ujít kus cesty (měřitelné metrem), jde o to strávit v přírodě čas.

A až se vrátíš domů, nebo vrátíte, nezapomeň zapálit další adventní svíčku, nebo ať ji zapálí děti pod Tvým dohledem.

Pěkný den