Bílý Tygr - hravost, radost, pohyb

Otužovací výzva 2021 – 7. týden

S60-H-S60-H-S60

Pokud jsi došel/a až sem, pak jsi zvládl/a i vstup rovnou do studené . Co více si přát, tak směle pokračuj dál. 🙂
­
Výzva na dalších sedm dní, počínaje 15.11.2021 je: 60 sekund studená sprcha, pak sprcha v teplé vodě, znovu 60 sekund studená, pak znovu teplá a zakončíme 60 sekundami ve studené sprše. Protože máš za sebou cestu touto výzvou až na toto místo, můžeš už si takhle se studenou hrát.

Možná se Ti zdá přímý vstup do studené drsný. Je to možné. Ona totiž studená voda, zůstane vždycky studenou. To že se budeš otužovat, to vodu neohřeje. Jediná možnost je tedy se naučit vstupovat do studené bez stresové reakce, uvolnit se, najít si svůj klidný a pomalý rituál vstupu.

V podstatě už nemám co radit. Víš jak vstupovat do studené. Víš jak sledovat své tělo a jeho reakce a podle toho se zařídit, tak abys byl/a pořád v komfortu, bez stresových reakcí. S vodou si hrej. Vítej nový proud studené, všímej si jak příjemně osvěžuje Tvé tělo i mysl. Stejně tak se těš i na teplou, nemůže za to, že je teplá, ale krásně připraví tělo zase na studenou. Pod studenou se hýbej, nastavuj všechny části těla, hrb se, nastav obličej, vlň se, klidně i tancuj. Prostě si to dělej příjemné.
A odměňuj se. Stačí maličkost. Stojí to za to. Pochval se, jsi přeci až v sedmém týdnu. Možná, že na začátku jsi to ani nečekal/a.

Nezapomeň opakovat každý den až do neděle, kdy na příští pondělí posuneme laťku zase kousek dál. 🙂

Nezapomeň 7 dní 🙂