Bílý Tygr - hravost, radost, pohyb

Otužovací výzva 2023 – 2. týden

Máš první týden otužovací výzvy za sebou? Blahopřeji a děkuji za výdrž. Super, pokračuj dál a prodluž čas ve studené na dvojnásobek. 🙂

Na pomníku věnovaném Maďary panu Priessnitzovi je nápis, který složil Mihály Võrõswarty: „Lidé i němá tvář společný nápoj kdysi pili – náhle však člověk z pýchy se vody vzdal – v churavé klesl sklíčené stáří. Priessnitz pak vzkřísil moc hojivou vody: zázračně znova ve staré síle a mládí zas lidské povstane plémě.“.

Výzva na dalších sedm dní, počínaje 13.11.2023 je: sprcha v teplé vodě, po té 20 sekund studená sprcha.

Je to jednoduché. Celý týden jsi počítal od jednadvaceti do třiceti. Teď si to dáš dvakrát za sebou. 🙂

Nezapomínej se průběžně odměňovat. Dnes je na to vhodný den. 🙂

Z Vaších reakcí usuzuji, že zatím je asi nejtěžší vstup do studené. Pokud se Ti nedaří vědomě uvolnit tělo a přestat myslet na to, že přijde studená, zkus odvést nějak pozornost. Zkus třeba před vstupem do studené 10 hlubokých nádechů. Na jednotlivé nádechy se soustřeď, pozoruj, kam všude se v Tvém těle dostává vzduch a jak každý další nádech Tvé tělo uvolňuje. Můžeš pokračovat samozřejmě i při vstupu do studené – soustřeď se na dech, ne na vodu. Je možné pozorovat, že s plným hlubokým nádechem není voda tak studená.

A užívej si chlad i při jiných příležitostech. Je krásný slunečný podzim. Běž do přírody, odlož slupky oblečení. Zhluboka dýchej krásně čistý vzduch. Jen měj své tělo pod kontrolou, ať se neprochladíš. Nepřeháněj čas trávení v chladu.

Nezapomeň opakovat každý den až do neděle, kdy na příští pondělí posuneme laťku kousek dál. 🙂

Nezapomeň 7 dní
🙂